Jana Vrána a Lukáš Bayer: Electra / večer na téma budoucnost je vesmír

150 Kč / 100 Kč pro studenty, seniory a ZTP a ZTP/P

Večer na téma: Budoucnost je vesmír!

Komponovaný projekt tanečnice, choreografky a performerky Jany Vrány a hudebníka Lukáše Bayera. Jeho hlavním tématem je kosmos a hvězda Electra vzdálená od Země 360 světelných let. Představení, které se dotýká toho, co nemůžeme vidět, na co si nemůžeme sáhnout, a na co neznáme odpověď.

"Taneční produkce se nesla na zvukové vlně elektronické i akustické hudby oscilující mezi žánry dark industrial, minimal či drum’n’bass. Z efektů prostorových projekcí a z futuristického designu kostýmu tanečnice se odrážela ledovost černobílé atmosféry Čapkových sci-fi románů a novel. Tanečnice svými šperky jako by podtrhávala onu výjimečnost doby formování umělecké avantgardy tehdejšího modernismu, pro kterou byl vesmír opravdu ještě stále jen pohádkovou představou.

Tanec a pohyb nelze označit jinak než jako rytmicko-plastický. Přelívá se ve vlnách, křivkách, spirálách do různých geometrických linií, rovin a úrovní se stejnou dávkou magičnosti, s jakou se tančí na party o dvě podlaží níže. Před očima publika se navíc rozvíjelo to, co žádní vědci nemohou opravdu zodpovědně doložit, ale dokážou spočítat, což na někoho může působit jako patrně ta největší záhada."

Zuzana Smugalová, Taneční aktuality

Tanec
Jana Vrána
Hudba
Lukáš Bayer
Přednáška
Jiří Císler
Projekce
Jan Hladil (Lunchmeat)
Šperk
Dana Bezděková
Kostým
Alena Skupinová
janavrana-electra-14.jpg janavrana-electra-18.jpg Jana Vrána jako Electra Jana Vrána jako Electra Jana Vrána jako Electra
design by various