DOT504 a TEATR NOVOGO FRONTA uvádí novou inscenaci MANSON16.01.2012

Jedni z hlavních představitelů tanečního a fyzického divadla v Čechách DOT504 se dali dohromady s mezinárodním projektem Teatr Novogo Fronta. Výsledkem je originální celovečerní dílo s názvem Manson. Veřejná generálka proběhne 21. února, premiéra se uskuteční 22. a 23. února, další repríza pak 24. února v rámci festivalu Malá inventura. Vždy od 20:00 hodin na prknech teatra NoD.

IMG_5624a.jpg

 

Manson

Šílenec nebo vysoce inteligentní manipulátor? I po třiceti letech je Charles Manson ve středu pozornosti. Sám sebe označuje za zákeřného zlého člověka, ale i v roce 2012 se chystá podat žádost o podmínečné propuštění na svobodu. Co se odehrává v hlavě tohoto člověka? Dodnes mu nebyl dokázán žádný ze zrůdných zločinů kromě padělání kreditních karet a krádeží aut. Tančí před kamerami, poskytuje rozhovory jak časopisům tak televizím. Pro mnoho lidí je to kultovní vůdce, pro jiné obyčejný vrah, který nestojí ani za zmínku a je lépe ho vymazat ze světa. Co si o něm myslí pozůstalí obětí, které nechal bez milosti popravit? Má svědomí? Je vůbec možné zlo potrestat, zavřít do vězení? Existuje pokání, které by smylo takovou hrůzu nad kterou zůstává rozum stát? Toto jsou otázky, které čekají na odpovědi. Kde však tyto odpovědi hledat?

 

Koncept a režie: Aleš Janák

Účinkují: DOT504 Dance Company ve spolupráci s Teatrem Novogo Fronta

- Lenka Vágnerová, Pavel Mašek a Irina Andreeva jako host

Umělecké vedení: Lenka Ottová

Scéna: Jakub Kopecký

Světelný design: Aleš Janák, Michal Kříž

Zvuk: Jan Středa

Produkce: Šárka Pavelková

Grafika, fotografie: Petr Otta

  

Aleš Janák

Režisér, performer a pedagog. Je jedním z vedoucích a zakládajících osobností souboru Teatr Novogo Fronta. Vystudoval DAMU. Teatr Novogo Fronta pochází ze St. Peterburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993

 

Lenka Vágnerová

Studovala Hudební akademii múzických umění v Praze (HAMU), obor taneční pedagogika pod vedením Doc. Ivanky Kubicové. V současné době je členkou souboru DOT504, účinkuje v inscenaci La Putyka souboru Cirk La Putyka a ve francouzském souboru Brumachon-Lamarche CCNN v Nantes. Získala ocenění za interpretaci na festivalu TanecPraha 2005, Nokia Dance Award 2003, nominaci na Cenu Thalie v roce 2003 , 2005 a 2010. Jako choreograf vytvořila pro taneční soubor DOT504 inscenace „Mah Hunt“ která získala cenu diváka na České taneční platformě 2011, „Perfektní den“ a „Proposition“. Vytvořila i řadu choreografíí a pohybových spoluprací pro činoherní divadla, napřiklad: Shakespearovské slavnosti, Národní divadlo, Městská divadla pražská, Klicperovo divadlo, Jihočeské divadlo, Divadlo Kladno, atd.

 

Pavel Mašek

Pavel Mašek vystudoval sociální a kulturní antropologii na Filosofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Jako tanečník Pavel spolupracoval s Jozefem Fručkem a Lindou Kapetaneou, Thomasem Steyaertem, Antonem Lachkým, s maďarským choreografem Puttó - Isztvan Juhos, s Liz King, se skupinou nového cirkusu Cirk La Putyka a dalšími. Věnoval se capoeiře pod vedením profesora Pacocy. Pavel byl nominován na cenu za nejlepšího tanečníka roku 2009, v rámci festivalu Tanec Praha a v roce 2011 na festivalu Česká taneční platforma.

 

Irina Andreeva (RU)

Jedna ze dvou zakládajících a stálých členů divadelního souboru Teatr Novogo Fronta.
Spolupracovala se soubory Do-Theatre, Derevo, Nude Ants. Od roku 1999 se věnuje také vedení workshopů fyzického divadla Underground Rivers v Praze, Bologne, Amsterdamu, Berlíně (Mime Centrum / Die Etage), Philadelphii, New Yorku.

 

Veřejná generálka 21. února od 20:00.

Premiéry 22. a 23. února od 20:00 hodin v teatro NoD.

Repríza 24. února od 20:00 v rámci festivalu Malá inventura.