TZ: Galerie NoD zahajuje v rámci týdne Prague Pride výstavy Ladi Gažiové a Lukáše Houdka08.08.2012

Pražský prostor NoD se v průběhu svého letního programu No Dimension Summer aktivně zapojil do týdne Prague Pride 2012, největší LGBT akce v České republice. V úterý 14. srpna se v jeho prostorách v Dlouhé ulici uskuteční komponovaný večer Romano Taťipen – první romský Prague Pride večer, v jehož rámci se uskuteční debaty a koncerty, ale budou zahájeny i dvě výstavy. Výstava kreseb Laďi Gažiové o tom, jak vznikají mýty – Trampem po Orientu I. - a výstava fotografií Život snů od Lukáše Houdka, která nastavuje zrcadlo maloměstské heteronormativní spole čnosti. Obě výstavy budou zahájeny 14. srpna od 19 hodin.

Lada_FIN_web_small.jpg                                           Houdek_TISK_small.jpg

Laďa Gažiová: Trampem do Orientu I.
Výstava se koná od 15. srpna do 2. září.

Ústředním tématem výstav jsou mýty. V prostorové instalaci všemožné ustálené představy a stereotypy se mísí s fikcí a záměrnou lží. Spleť vzniklých tématických celků částečně odhaluje způsob, jakým se formuje řeč mýtů.

Lukáš Houdek: Život snů
Výstava potrvá od 15. srpna do 2. září.

Mít svý jakože jistý, bejt pupkem světa, vědět úplně všechno, žít příkladně, říkat manželce moje stará, krkat po každým zapitým soustu a hlavně – bejt na úrovni – společně se svým každej rok novým mobilem s plejádou novejch aplikací (který stejně nikdy neužiju, ale je prostě dobrý je mít). A ještě víc hlavně – bejt normální.
Výstava umístěná v Café NoD představí soubory Život snů a Freakshow, které nastavují zrcadlo (nejen) heteronormativní maloměstské společnosti.