No Dimension Summer | Jean-Luc Godard: Dva ve vlně 08.08.2012 od 20:00      | Ticketportal

Legendární kinolaboratoř NoD pro léto 2012 uvádí festival filmů nejskvělejšího světového filmového obrazoborce: Jeana Luca Godarda. Ve třech prázdninových termínech ukáže filmařskou legendu ze tří pohledů: 11.7. z pohledu jeho aktuální tvorby na příkladě zatím posledního dokončeného snímku SOCIALISMUS (FILM SOCIALISME). 8.8. pak z pohledu vnějšího, totiž okem nesmlouvavého a zároveň nejproslulejšího historika a kritika celé francouzské nové vlny, Antoine de Beacquea, v dokumentu DVA VE VLNĚ (DEUX DANS LA VAGUE). A nakonec 22.8. z pohledu historie samotné, totiž uvedením jeho dnes už legendárního, normotvorného filmu ALPHAVILLE.

---

PŘÍBĚH PŘÁTELSTVÍ, KTERÉ NAVŽDY ZMĚNILO FILM

SYNOPSE
Byli to nerozluční přátelé. Psali o filmu radikálně a bez předsudků. Dali vzniknout filmovému hnutí, které natrvalo změnilo klima světového filmu. Objevili pro film Jeana-Paula Belmonda a Jean-Pierre Léauda. Dokázali dokonce zrušit na jeden rok festival v Cannes a spolu se svými souputníky udali tón francouzské kinematografii druhé poloviny dvacátého století. Řeč je o Françoisi Truffautovi a Jean-Lucu Godardovi. Tvůrcích filmů jako Jules a Jim, Nikdo mě nemá rád nebo U konce s dechem. Dokument, tvořený koláží záběrů z filmů, novinových článků i osobní korespondence, se věnuje především vzrušené atmosféře začátku šedesátých let a společné cestě obou režisérů ke slávě, až k jejich následnému dramatickému a nenávistnému rozchodu.

REŽIE: Emmanuel Laurent / SCÉNÁŘ A DIALOGY: Antoine de Baecque / HRAJÍ: Jean-Luc Godard, Francois Truffaut, Isild le Besco, Claude Chabrol, Jean-Paul Belmondo, Jean-Pierre Leaud, Charles Aznavour, Fritz Lang, Jean Cocteau / KAMERA: Etienne Carton de Grammont, Nicholas de Pencier /STŘIH: Marie-France Cuenot / ZVUK: Jean Dubreuil, Henri Maikoff / ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Deux de la Vague / ZEMĚ: Francie / ROK VÝROBY: 2010 / FORMÁT: DVD, čb. a barevný / STOPÁŽ: 91 minut /JAZYK: francouzsky, české titulky

Vstupné: 40 Kč

Trailer k filmu