Divadlo D' EPOG: Žena - subjekt / Žena - objekt 14.11.2012 od 19:00    sms rezervace  | Ticketportal

Spustit video Spustit video

Projekt divadla D'EPOG nazvaný Žena - subjekt/Žena - objekt je monodramatický diptych. Dva příběhy, dvojí protipolné uchopování světa, dva divadelní prostory a dva odlišné inscenační přístupy vzájemně propojené jevištní přítomností jedné jediné jednající herečky. Heteronym Nin/Display Pastrana, Žena – subjekt/Žena – objekt, teze/antiteze; lomené interpunkční znamínko jako prostor vymezený syntéze.
Režie: Lucia Repašská a Eva Rysová
Scénář a dramaturgie: Petr Maška
Hraje: Julie Goetzová

HETERONYM NIN
Inscenace se inspirovala celoživotním úsilím Anaïs Nin vytvořit ze svého života umělecké dílo. Heteronym Nin je znepokojivým obrazem o ztrátě identity, bezbřehém individualismu a sotva vyslovitelné opuštěnosti moderního člověka.
Anaïs Nin – žena obraz. Portrét nebo zátiší? Můj deník je mé tělo, 4 500 stránek masa a krve, mé tělo je můj život, můj život je umělecké dílo. Přála bych si vykrvácet mezi čisté archy papíru. Právě tohle musí mít na mysli každý, kdo říká „vydat se vlastním nákladem“.
Premiéra: 8.5.2010

DISPLAY PASTRANA
Inscenace volně vychází z příběhu Julie Pastrany, chlupaté ženy-obludy po celý svůj život (i po něm) vláčené světem jako objekt excentrické podívané. Milosrdné opomenutí duše, devalvace na tělesnost lidské existence.
Julie Pastrana je chlupatá a má talent! Legendární freakshow znovu na cestách. Dermatologicky testováno: představení proti srsti.
Premiéra: 15.12. 2010

Cena vstupenek: 200 Kč / 150 Kč pro studenty